Piłka nożna kobiet: AZS PSW Biała Podlaska wygrał z AZS UJ Kraków 2:0

PUKUS
W meczu 8. kolejki ekstraligi kobiet, AZS PSW Biała Podlaska pokonał przed własną publicznością AZS UJ Kraków 2:0 (0:0). Bramki dla miejscowych strzelały Patrycja Królikowska w 65 minucie i Magdalena Konieczna w 73 min. - Szkoda, że w pierwszej połowie moje podopieczne były nieskuteczne. Już po 45 minutach powinniśmy wysoko prowadzić - mówi Marcin Kasprowicz, trener AZS PSW.

W Białej Podlaskiej były ciężkie warunki do gry. Przed meczem z murawy usunięto grubą warstwę śniegu i można było rozpocząć spotkanie przedostatniej kolejki rundy jesiennej. - Od pierwszej minuty mieliśmy ogromną przewagę, a nasze rywalki nastawiły się na sporadyczne kontry. Jednak gra defensywna była dobra i krakowianki nie mogły nic zdziałać. W pierwszej połowie powinniśmy prowadzić kilkoma golami - ocenia przebieg boiskowych zdarzeń Kasprowicz.

Po zmianie stron przyjezdne śmielej zaatakowały. - Rywalki trochę nas zaskoczyły, ale po kilku minutach ponownie przejęliśmy inicjatywę. Zagraliśmy jeszcze bardziej ofensywnie, co nam się opłaciło - dodaje trener AZS PSW.

W najbliższy weekend, w ostatnim meczu przed zimową przerwą, AZS PSW zagra na wyjeździe z drugim w tabeli Medykiem Konin. - To będzie trudny mecz, ale jedziemy tam powalczyć. Nie dopuszczam do siebie myśli, że moglibyśmy przegrać przed spotkaniem. Na pewno się nie poddamy - kończy Kasprowicz.