MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Biała Podlaska. Prezydent Litwiniuk wręczył uzdolnionej młodzieży stypendia za osiągnięcia artystyczne i sportowe

RG
Miasto Biała Podlaska
Stypendyści Prezydenta Miasta Biała Podlaska zostali nagrodzeni. Podczas ubiegłotygodniowej Gali Tańca Dance Academy Studio Michał Litwiniuk wręczył nagrody stypendystom, którzy swoim talentem i ciężką pracą upowszechniają kulturę. Sportowcy również otrzymali wynagrodzenie za swoją ciężką pracę i wyniki.

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wspierają dzieci i młodzież w rozwoju swoich pasji i talentów. Na 2022 rok wpłynęło 18 wniosków o przyznanie stypendium artystycznego. Tyle samo wniosków o przyznanie stypendium sportowego za szczególne osiągnięcia rozpatrzono pozytywnie.

Stypendia artystyczne otrzymali m.in.:

 • Wiktoria Szczepanowska
 • Milena Filipiuk
 • Aleksandra Hryciuk
 • Zuzia Krajewska
 • Kinga Linkiewicz

Stypendia sportowe otrzymali:

 • Piotr Jarosiewicz (KS AZS AWF Biała Podlaska)
 • Piotr Tarkowski (KS AZS AWF Biała Podlaska)
 • Maciej Juchimiuk (KS AZS AWF Biała Podlaska)
 • Weronika Zielińska (KS AZS AWF Biała Podlaska)
 • Weronika Zielińska-Stubińska (KS AZS AWF Biała Podlaska)
 • Sebastian Borkowski (KS Fight Point Biała Podlaska)
 • Paweł Konieczny (KS Fight Point Biała Podlaska)
 • Jakub Burda (MKS ŻAK Biała Podlaska)
 • Maja Disilvestro (MKS ŻAK Biała Podlaska)

Wiktoria Szczepanowska – uczennica IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Swój wokalny talent kształci pod kierunkiem Krzysztofa Olesiejuka z Studia Wokalnego Brevis. Śpiewa także w szkolnym chórze, którego opiekunem jest Iwona Świderska. Jest laureatką wielu konkursów na lokalnych i ogólnopolskich. Zdobyła m.in. Nagrodę Grand Prix "Bogdanka" w konkursie organizowanym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, nagrodę specjalną dyrektora WOK w finale wojewódzkim „Śpiewający Słowik 2021” w Rykach czy też wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Białymstoku.

Milena Filipiuk – uczennica III klasy IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Od 10 lat jest tancerką Dance Academy Studio Biała Podlaska - formacji tańca nowoczesnego, klasycznego i współczesnego. Od wielu lat reprezentuje miasto na licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobyła blisko 100 tytułów w różnorodnych technikach tańca. Od 2013 r. jest artystką grupy musicalowej. Do tej pory wystąpiła w sześciu projektach: „Mała Syrenka”, „Akademia Pana Kleksa”, „Zagubiona bajka”, „Lustereczko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Zimowa opowieść”. Opiekunem Mileny jest instruktorka tańca BCK, Karolina Brodzik-Zaremba.

Aleksandra Hryciuk – uczestniczka Koła Plastycznego „Kreska” działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zajęła m.in. I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na pacynkę teatralną „Bawimy się lalkami” w Bydgoszczy, I miejsce w XVII ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moje spotkanie z folklorem” oraz I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „(Nie)Szablonowy Rysunek”. Charytatywnie wspiera organizacje i placówki działające na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Opiekunem artystycznym Aleksandry jest Renata Sobczak, instruktor BCK.

Zuzia Krajewska – od wielu lat jest wokalistką zespołu wokalnego „Chwilka”. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych m.in. Grand Prix w Nowym Sączu. Jest także laureatką konkursów piosenki angielskiej. Śpiewała w musicalu "Akademia Pana Kleksa" oraz "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Zuzia to jedna z czterech finalistek castingu do musicalu "Alicja w krainie czarów" w Teatrze Roma.

Kinga Linkiewicz – osiągnęła wiele ogólnopolskich oraz międzynarodowych sukcesów, m.in.: I miejsce w XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier 2021" czy I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu "Magia Italiana" w Rimini. Współpracuje z Fundacją Apetyt na Kulturę, biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach artystycznych.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto