Pierwsza sparingowa porażka Podlasia Biała Podlaska

Marcin Puka
Łukasz Kaczanowski / archiwum
Trzecioligowe Podlasie Biała Podlaska ma za sobą mecz kontrolny z najtrudniejszym rywalem w dotychczasowych grach kontrolnych. Podopieczni Władimira Gieworkiana przegrali w Siedlcach z drugoligową Pogonią 1:4.

Po pierwszej połowie Podlasie przegrywało 0:3. Gole dla gospodarzy strzelali kolejno: Piotr Marciniec (16. minuta), Kamil Walków (120 sekund później) i ponownie Marciniec (41. min.). Niedługo po zmianie stron było już 4:0, a samobójcze trafienie zaliczył Jarosław Kosieradzki. Końcowy wynik spotkania ustalił w 58. min. Tomasz Andrzejuk.

W zespole z Białej Podlaskiej (Podlasie wygrało trzy wcześniejsze sparingi) testowany był bramkarz, będący młodzieżowcem oraz doświadczony skrzydłowy.

Niebawem działacze trzecioligowca z regionu (Podlasie zajmuje ostatnie miejsce w grupie IV) powinni ogłosić pierwsze zimowe transfery, bo na razie z zespołu odeszło kilku zawodników. Do drużyny Podlasia przymierzani od dłuższego czasu są m.in.: Mariusz Chmielewski (Orlęta Radzyń Podlaski), Kamil Kocoł (Chełmianka), Sebastian Całka, Patryk Pakuła (obaj Huragan Międzyrzec Podlaski), Michał Lach (Polonia Warszawa), czy Antoni Jemioł (Orlęta Łuków).

Przed Podlasiem domowy sparing z czwartoligową Włodawianką. Spotkanie odbędzie się 8 lutego (sobota, godzina 11).