MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zamość. Ruszą remonty na ulicy Legionów za 3 mln zł. Prace rozpoczną się także na osiedlu Karolówka

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
To dobre wiadomości dla Zamościa. Ulica Legionów na odcinku od Ronda Leopolda Skulskiego do Ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny będzie przebudowana. Jak informuje zamojski magistrat, prace będą polegały m.in. na wzmocnieniu konstrukcji jezdni. Zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Wysokość przyznanego dofinansowania to 3 mln. zł, co stanowi ok. 50 proc. wartości inwestycji.

„We wtorek (16 kwietnia) Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów, po analizie i weryfikacji wniosków, przedstawiło listę zadań, które uzyskały dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej na 2024 r.” - czytamy w komunikacie zamojskiego Urzędu Miasta. „Zaproponowany podział środków został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu działający w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego”.

Nie jest to jedyna, poważna inwestycja, która będzie przeprowadzona w Zamościu. W czwartek (11 kwietnia) Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa podpisał umowę na przebudowę układu drogowego na zamojskim osiedlu Karolówka. Inwestycja pochłonie ponad 21 mln zł.

- Chodzi o budowę ulicy Strefowej oraz kanalizacji, która będzie sięgać do istniejących już odcinków ulic. Powstanie także specjalny wał ziemny. Ma on za zadanie zasłaniać część osiedla przed hałasem (z działających w podstrefie zakładów przemysłowych – przyp. red.) - mówił w rozmowie z nami Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

W ramach przedsięwzięcia przebudowana zostanie m.in. ul. Braterstwa Broni: od cmentarza do granic miasta.

- Rozstrzygamy też przetarg na drugi projekt. Chodzi o przebudowę ulicy Lwowskiej, Andersa, Grechuty, ale także budowę ulicy dojazdowej do boisk przy Rotundzie – mówi Andrzej Wnuk.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zamość. Ruszą remonty na ulicy Legionów za 3 mln zł. Prace rozpoczną się także na osiedlu Karolówka - Zamość Nasze Miasto

Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto