Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W gminie Janów Podlaski zainstalują kolektory słoneczne

Redakcja
unsplash.com/zdj. ilustracyjne
Wniosek gminy Janów Podlaski przewidujący powstanie 676 instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Czysta energia w gminie Janów Podlaski” otrzymał unijne dofinansowanie na instalację OZE. Będą to mikroinstalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w gminie Janów Podlaski w ramach projektu „Czysta energia w gminie Janów Podlaski” zostaną zainstalowane kolektory słoneczne oraz mikroinstalacje fotowoltaiczne. W przypadku kolektorów wkład własny mieszkańca biorącego udział w projekcie będzie zależny od wielkości instalacji i wstępnie wyniesie od 3 332 zł za instalację 2-panelową do 4 644 zł za instalację 4-panelową. Wkład własny w mikroinstalację fotowoltaiczną będzie z kolei zależny od mocy instalacji i wstępnie wyniesie od 3 474 zł za instalację o mocy 1,55 kW do 6 862 zł za instalację o mocy 3,10 kW. Ostateczne koszty montażu mogą ulec zmianie i zostaną ustalone po rozstrzygnięciu przetargu na inwestycję.

Mieszkańcy biorący udział w projekcie, którzy akceptują warunki finansowania w najbliższym czasie będą mogli podpisać umowę udziału w inwestycji z wójtem gminy Janów Podlaski. Podpisywanie umów ma odbywać się do 30 czerwca 2020 w trzech turach - w pierwszej kolejności podpiszą je osoby zainteresowane montażem kolektorów, następnie osoby zainteresowane montażem kolektorów i mikroinstalacji fotowoltaicznych, a jako ostatni umowy podpiszą mieszkańcy, którzy zechcą zamontować jedynie mikroinstalacje.

Mieszkańcy decydujący się na montaż obydwu rodzajów instalacji nie będą mieli możliwości rezygnacji z paneli solarnych. Możliwa będzie jedynie rezygnacja z mikroinstalacji fotowoltaicznej.

W najbliższym czasie, uczestnicy projektu otrzymają na adres mailowy umowy. Poza ich podpisaniem, osoby chcące dokonać instalacji paneli solarnych bądź fotowoltaiki będą zobowiązane do wpłaty zaliczki w wysokości 2 500 zł. Pozostała część opłaty wkładu własnego będzie możliwa po ustaleniu ostatecznych kosztów instalacji OZE.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto