MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Białej Podlaskiej powstało Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem (Zdjęcia)

Redakcja
Fot. Urząd Miasta Biała Podlaska
W uroczystości otwarcia Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, goście z Brześćia, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, instytucji wspomagających osoby niepełnosprawne, instytucji kultury, edukacyjnych, spółek miejskich, przyjaciele stowarzyszenia Wspólny Świat , jego pracownicy, a przede wszystkim podopieczni i ich rodziny.

Powstanie innowacyjnego na skalę całego kraju Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem było wyczekiwanym przez bialszczan projektem stowarzyszenia Wspólny Świat.

- Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem to przedsięwzięcie z trzema zewnętrznymi źródłami dofinansowania: dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie blisko 3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 13.2. Infrastruktura usług społecznych. Uzupełnieniem środków z RPO Województwa Lubelskiego są środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” obszar E. Kolejna część kosztów budowy przedszkola pochodzi ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Wartość całej inwestycji przekracza 7 mln zł. Wkład własny Stowarzyszenia to ponad 3 mln zł. To środki pochodzące między innymi z darowizn osób prywatnych, m.in., rodziców podopiecznych, to są środki z przekazania 1%, środki ze zbiórek publicznych i akcji prowadzonych zarówno przez stowarzyszenie, jak i jego przyjaciół, wszystkich ludzi dobrej woli). Wielu miejskim imprezom organizowanym w ciągu ostatnich lat - meczom, koncertom i in. - przyświecał ten właśnie cel: wsparcie osób z autyzmem - wyjaśnia Urząd Miasta Białej Podlaskiej

Stowarzyszenie Wspólny Świat istnieje od 12 lat, wspiera ponad 200 podopiecznych i ich rodziny poprzez specjalistyczne terapie i edukację. Pracuje w nim ponad 100 specjalistów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto