Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VI Miejski Przegląd Teatrów Profilaktycznych w Białej Podlaskiej (ZDJĘCIA)

Agata Popławska
Przegląd Teatrów Profilaktycznych w Białej Podlaskiej
Przegląd Teatrów Profilaktycznych w Białej Podlaskiej Agata Popławska
Już po raz szósty w Białej Podlaskiej odbył się Miejski Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowali krótkie przedstawienia propagujące walkę z nałogami.

Cykliczne już przeglądy mają uświadomić dzieciom i młodzieży degradujący wpływ używek bądź różnego rodzaju nałogów na ich życie oraz dobre funkcjonowanie w społeczeństwie. Tradycją jest, że gospodarzem przeglądu jest szkoła, która w ubiegłym roku odniosła zwycięstwo. W tym roku gospodarzem była Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 5 im. Jana Kochanowskiego.

Tegoroczny przegląd odbył się 1 grudnia, a patronat honorowy nad impreząobjął prezydent Białej Podlaskiej. W spotkaniu wzięło udział sześć szkół podstawowych i trzy gimnazja.

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej za przedstawienie „Pokój”. Autorem scenariusza była Edyta Hubczyk – opiekun koła oraz nauczyciel plastyki w "trójce". – Przez nasze wystąpienie przewijały się cztery słynne bajki: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka. Fabuła utworu pomogła nam zrozumieć, że nie warto wpadać w nałogi i surfować po Internecie, bo to może skończyć się źle - opowiadali nam uczniowie SP nr 3.

Drugie miejsce w kategorii podstawówek zajęła Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 5 za przedstawienie „O złotych Krasnoludkach, zatrutych jabłkach,… czyli bajka z morałem”.

Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 7, która wystąpiła z przedstawieniem „Impreza”.

W kategorii gimnazjum zwycięzcami okazało się Publiczne Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej im. Jana Pawła II , które wystawiło sztukę „Nikt nie może się o tym dowiedzieć”. Tuż obok na podium znalazły się Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy VI Miejskiego Przeglądu Teatrów Profilaktycznych podkreślali, że wierzą, że inicjatywa przetrwa i będzie tworzyła obraz młodego człowieka wolnego od nałogów i zniewoleń, który sam kieruje swoim życiem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto