Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Mediów. Transgraniczny projekt polskiej i białoruskiej młodzieży

Redakcja
Projekt „Szkoła Mediów Domaczewo-Sławatycze”
Transgraniczne warsztaty medialne z udziałem uczniów szkół w Sławatyczach i białoruskim Domaczewie planowane były już od jesieni 2019 r. Ze względu na pandemię koronawirusa przedsięwzięcie stanęło pod znakiem zapytania, jednak dzięki chęci realizacji projektu jest on realizowany zdalnie.

Idea transgranicznego projektu „Szkoła Mediów” zrodziła się u białoruskich nauczycieli z Domaczewa, którzy chcieli w swojej szkole zorganizować redakcję. W leżących kilka kilometrów dalej, w powiecie bialskim Sławatyczach również nie ma lokalnego medium i właśnie to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania transgranicznych warsztatów medialnych. Projekt polsko-białoruskiej redakcji złożonej z uczniów szkół z Domaczewa i Sławatycz stanął jednak pod znakiem zapytania z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to młodzież, pedagodzy oraz trenerzy projektu chcieli współpracować, więc projekt „Szkoła Mediów Domaczewo-Sławatycze” został dostosowany do obecnych warunków i odbywa się za pośrednictwem komunikacji zdalnej. W projekcie bierze udział po dziesięć osób, uczniów od 12 do 17 roku życia z partnerskich szkół.

Mariusz Oleszczuk, dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach wyraził zadowolenie faktem, że pomimo przeciwności projekt jest realizowany. Dodał również, że jest to zasługa wieloletniej przyjaźni i współpracy z białoruską szkołą. Warsztaty w Sławatyczach prowadzone są przez Paulinę Siegień, która specjalizuje się w tematyce transgranicznej, Annę Litvinenko oraz Ksenię Savchuk, natomiast warsztaty w Domaczewie prowadzą Aleksey Kupryakov, Ksenia Savchuk, Dmitry Filippov i Grigory Terenyev.

Uczestnicy projektu, który rozpoczął się 11 sierpnia i potrwa do 20 sierpnia cieszą się, że mogą rozwijać pasje, m.in. dziennikarskie i fotograficzne. Jest to dla nich ciekawa przygoda, w której mogą współpracować z zagraniczną młodzieżą. Każdego dnia uczestnicy spotykają się na telekonferencjach, gdzie omawiają swoje zajęcia i pomysły. Zwieńczeniem projektu ma być impreza „Get Together”, która odbędzie się po ponownym otwarciu granicy polsko-białoruskiej. Podczas jednodniowego wydarzenia uczestnicy „Szkoły Mediów” będą mieli szansę spotkać się i wymienić swoje wrażenia na temat transgranicznego projektu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto