Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Białej Podlaskiej
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Białej Podlaskiej podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- LITWINIUK Michał Piotr - KWW PREZYDENT MICHAŁ LITWINIUK: 53,12% (11 511 głosów)
- LITWINIUK Dariusz Robert - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 29,74% (6 444 głosów)
- CHODZIŃSKI Adam Rajmund - KWW ADAM CHODZIŃSKI BEZPARTYJNY SAMORZĄD: 11,12% (2 410 głosów)
- BRONIEWICZ Bogusław - KW BIAŁA SAMORZĄDOWA: 6,03% (1 306 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRODECKI Henryk Marian: pozycja 1 : 5,28% (1 767 głosów)
- DZYR Marek Kazimierz: pozycja 2 : 5,28% (1 767 głosów)
- PASZKOWSKA Marzena Anna: pozycja 3 : 5,28% (1 767 głosów)
- MUSIAŁ Piotr: pozycja 4 : 5,28% (1 767 głosów)
- SACHARUK Dominika Anna: pozycja 5 : 5,28% (1 767 głosów)
- KOŁPAK Andrzej Janusz: pozycja 6 : 5,28% (1 767 głosów)
- MARKOWIEC Agnieszka: pozycja 7 : 5,28% (1 767 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM CHODZIŃSKI BEZPARTYJNY SAMORZĄD:
- DUDZIŃSKI Marcin: pozycja 1 : 1,48% (496 głosów)
- PAWŁOWICZ-SOSNOWSKA Ewa Teresa: pozycja 2 : 1,48% (496 głosów)
- LEWCZUK Jakub: pozycja 3 : 1,48% (496 głosów)
- BLIŹNIUK Marlena Anna: pozycja 4 : 1,48% (496 głosów)
- CHUDA Michał: pozycja 5 : 1,48% (496 głosów)
- SACZUK Urszula: pozycja 6 : 1,48% (496 głosów)
- MAKSYMIUK Wojciech: pozycja 7 : 1,48% (496 głosów)
KOMITET WYBORCZY BIAŁA SAMORZĄDOWA:
- JAKUBIEC Jan Adam: pozycja 1 : 1,38% (463 głosów)
- HALICKI Andrzej: pozycja 2 : 1,38% (463 głosów)
- KALITA Katarzyna Tamara: pozycja 3 : 1,38% (463 głosów)
- CZECZUK Beata Jolanta: pozycja 4 : 1,38% (463 głosów)
- BORODYJUK Janusz Mariusz: pozycja 5 : 1,38% (463 głosów)
- CELIŃSKA Danuta Maria: pozycja 6 : 1,38% (463 głosów)
- KOSIK Maciej Antoni: pozycja 7 : 1,38% (463 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PREZYDENT MICHAŁ LITWINIUK:
- GODLEWSKI Waldemar Marian: pozycja 1 : 6,15% (2 059 głosów)
- PIETRASZKIEWICZ Katarzyna Ewa: pozycja 2 : 6,15% (2 059 głosów)
- ZACHARIASZ Remigiusz: pozycja 3 : 6,15% (2 059 głosów)
- NOWICKA Krystyna: pozycja 4 : 6,15% (2 059 głosów)
- IZDEBSKI Marcin Józef: pozycja 5 : 6,15% (2 059 głosów)
- JANIK Małgorzata: pozycja 6 : 6,15% (2 059 głosów)
- PISZCZ Grzegorz Leon: pozycja 7 : 6,15% (2 059 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KULICKA Agnieszka Barbara: pozycja 1 : 5,48% (1 952 głosów)
- BABICZ Wojciech: pozycja 2 : 5,48% (1 952 głosów)
- POTOCKI Sławomir Mikołaj: pozycja 3 : 5,48% (1 952 głosów)
- CHODYKA Elżbieta: pozycja 4 : 5,48% (1 952 głosów)
- NIEBRZEGOWSKI Paweł: pozycja 5 : 5,48% (1 952 głosów)
- ŻELAZOWSKA Magdalena: pozycja 6 : 5,48% (1 952 głosów)
- KURAŚ Marek: pozycja 7 : 5,48% (1 952 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM CHODZIŃSKI BEZPARTYJNY SAMORZĄD:
- KOROLCZUK Anna Małgorzata: pozycja 1 : 2,07% (737 głosów)
- CHODZIŃSKI Adam Rajmund: pozycja 2 : 2,07% (737 głosów)
- SOŁTYSIAK Sylwia Maria: pozycja 3 : 2,07% (737 głosów)
- SAWCZUK Adam: pozycja 4 : 2,07% (737 głosów)
- GURYCZ Kinga: pozycja 5 : 2,07% (737 głosów)
- MAZURYK Łukasz Andrzej: pozycja 6 : 2,07% (737 głosów)
- KONDRATIUK Katarzyna Zofia: pozycja 7 : 2,07% (737 głosów)
KOMITET WYBORCZY BIAŁA SAMORZĄDOWA:
- POLKOWSKA Krystyna Urszula: pozycja 1 : 0,65% (230 głosów)
- SIDORUK Grzegorz Paweł: pozycja 2 : 0,65% (230 głosów)
- KOBRYŃSKA Anna: pozycja 3 : 0,65% (230 głosów)
- FIRYSIUK Marek: pozycja 4 : 0,65% (230 głosów)
- KUZINA Iwona: pozycja 5 : 0,65% (230 głosów)
- GRUSZKA Artur: pozycja 6 : 0,65% (230 głosów)
- SKRZYPCZAK Magdalena: pozycja 7 : 0,65% (230 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PREZYDENT MICHAŁ LITWINIUK:
- BUCZYŃSKI Maciej Paweł: pozycja 1 : 6,09% (2 167 głosów)
- MICHALCZUK Mariusz Andrzej: pozycja 2 : 6,09% (2 167 głosów)
- OSTROWSKI Franciszek: pozycja 3 : 6,09% (2 167 głosów)
- ARSENIUK Beata Joanna: pozycja 4 : 6,09% (2 167 głosów)
- LEWCZUK Anna: pozycja 5 : 6,09% (2 167 głosów)
- DENISIUK Emilia Anna: pozycja 6 : 6,09% (2 167 głosów)
- MAKAREWICZ Marek: pozycja 7 : 6,09% (2 167 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LITWINIUK Dariusz Robert: pozycja 1 : 3,56% (1 837 głosów)
- FRANKIEWICZ Anita: pozycja 2 : 3,56% (1 837 głosów)
- JASTRZĄB Zbigniew Bogusław: pozycja 3 : 3,56% (1 837 głosów)
- CZUBLUN Tomasz Konrad: pozycja 4 : 3,56% (1 837 głosów)
- SEBASTIANIUK Dominika Anna: pozycja 5 : 3,56% (1 837 głosów)
- ROGACIN Dariusz: pozycja 6 : 3,56% (1 837 głosów)
- CHOMICZ Waldemar: pozycja 7 : 3,56% (1 837 głosów)
- MARCZUK Monika: pozycja 8 : 3,56% (1 837 głosów)
- BYRA Monika: pozycja 9 : 3,56% (1 837 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM CHODZIŃSKI BEZPARTYJNY SAMORZĄD:
- KORSZEŃ Anna Mirosława: pozycja 1 : 1,77% (913 głosów)
- ANDRZEJUK Wojciech: pozycja 2 : 1,77% (913 głosów)
- WAWRYNIUK Beata Maria: pozycja 3 : 1,77% (913 głosów)
- BORKOWSKI Przemysław: pozycja 4 : 1,77% (913 głosów)
- BORYSIUK Magdalena: pozycja 5 : 1,77% (913 głosów)
- WETOSZKA Piotr Grzegorz: pozycja 6 : 1,77% (913 głosów)
- BORKOWSKA Agnieszka: pozycja 7 : 1,77% (913 głosów)
KOMITET WYBORCZY BIAŁA SAMORZĄDOWA:
- KUCZER Bartłomiej: pozycja 1 : 0,97% (502 głosów)
- SIŁACZUK Klaudia Małgorzata: pozycja 2 : 0,97% (502 głosów)
- BYSTRZYŃSKI Janusz Józef: pozycja 3 : 0,97% (502 głosów)
- BANACH Natalia Izabela: pozycja 4 : 0,97% (502 głosów)
- KOZIARA Wanda: pozycja 5 : 0,97% (502 głosów)
- DAWIDZIUK Włodzimierz Marek: pozycja 6 : 0,97% (502 głosów)
- CHWALCZUK Marta: pozycja 7 : 0,97% (502 głosów)
- SEREMAK Monika: pozycja 8 : 0,97% (502 głosów)
- WIECZERZA Michał: pozycja 9 : 0,97% (502 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PREZYDENT MICHAŁ LITWINIUK:
- WOŹNIAK Robert Tomasz: pozycja 1 : 5,21% (2 690 głosów)
- GAJEK Piotr Wiesław: pozycja 2 : 5,21% (2 690 głosów)
- CZAPSKI Andrzej Antoni: pozycja 3 : 5,21% (2 690 głosów)
- BORODIJUK Edward Józef: pozycja 4 : 5,21% (2 690 głosów)
- ŚWIATŁOWSKA Małgorzata Barbara: pozycja 5 : 5,21% (2 690 głosów)
- KRUPIŃSKA Karolina: pozycja 6 : 5,21% (2 690 głosów)
- MICHALCZUK Sebastian Wojciech: pozycja 7 : 5,21% (2 690 głosów)
- CZUDOWSKA Joanna Maria: pozycja 8 : 5,21% (2 690 głosów)
- KLIMKOWICZ Natalia: pozycja 9 : 5,21% (2 690 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DZIKIEWICZ Igor: pozycja 1 : 4,65% (2 098 głosów)
- NIKOŁAJCZUK Stanisław: pozycja 2 : 4,65% (2 098 głosów)
- SUDEWICZ Karol: pozycja 3 : 4,65% (2 098 głosów)
- WIELICZUK Aneta: pozycja 4 : 4,65% (2 098 głosów)
- DOBRZYŃSKI Jacek Paweł: pozycja 5 : 4,65% (2 098 głosów)
- BLIGIER Joanna Maria: pozycja 6 : 4,65% (2 098 głosów)
- NOWOWIEJSKA Teresa Stanisława: pozycja 7 : 4,65% (2 098 głosów)
- LITWINIUK Michał: pozycja 8 : 4,65% (2 098 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM CHODZIŃSKI BEZPARTYJNY SAMORZĄD:
- WIĘCIERZEWSKI Ryszard Henryk: pozycja 1 : 0,99% (447 głosów)
- GRĄSZKO Bożena: pozycja 2 : 0,99% (447 głosów)
- SROKA Michał Jan: pozycja 3 : 0,99% (447 głosów)
- ZIELIŃSKA Zofia: pozycja 4 : 0,99% (447 głosów)
- CHILUK Robert: pozycja 5 : 0,99% (447 głosów)
- OLESIEJUK Weronika Karolina: pozycja 6 : 0,99% (447 głosów)
- OLCZUK Rafał Paweł: pozycja 7 : 0,99% (447 głosów)
KOMITET WYBORCZY BIAŁA SAMORZĄDOWA:
- BRONIEWICZ Bogusław: pozycja 1 : 1,18% (532 głosów)
- OSIPOWICZ Magda Małgorzata: pozycja 2 : 1,18% (532 głosów)
- ZEMKE Wacław: pozycja 3 : 1,18% (532 głosów)
- CZEKIEL Agnieszka Edyta: pozycja 4 : 1,18% (532 głosów)
- HOŁONOWICZ Anna: pozycja 5 : 1,18% (532 głosów)
- CYBULSKI Grzegorz Włodzimierz: pozycja 6 : 1,18% (532 głosów)
- PANASIUK Tomasz Gustaw: pozycja 7 : 1,18% (532 głosów)
- TORENC Jacek Karol: pozycja 8 : 1,18% (532 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PREZYDENT MICHAŁ LITWINIUK:
- LITWINIUK Michał Piotr: pozycja 1 : 5,8% (2 617 głosów)
- BEŃ Krystyna: pozycja 2 : 5,8% (2 617 głosów)
- SIŁAKIEWICZ Paweł: pozycja 3 : 5,8% (2 617 głosów)
- NIKOLSKA Małgorzata Wanda: pozycja 4 : 5,8% (2 617 głosów)
- SZEPTYCKI Józef Janusz: pozycja 5 : 5,8% (2 617 głosów)
- DRWIĘGA Beata Irena: pozycja 6 : 5,8% (2 617 głosów)
- CHULIŃSKA Joanna Bogumiła: pozycja 7 : 5,8% (2 617 głosów)
- ŁASKARZEWSKI Kacper: pozycja 8 : 5,8% (2 617 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?