Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Spotkanie "Porozmawiajmy o autyzmie" w Białej Podlaskiej, w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
od 7 lat
W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, przypadającego od 1 do 7 grudnia, Stowarzyszenie „Wspólny Świat” zorganizowało spotkanie pn. „Porozmawiajmy o autyzmie”.

Europejski Tydzień Autyzmu, obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia, zainicjowany został przez Parlament Europejski, który w od 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem.
Celem tego szczególnego tygodnia jest przede wszystkim dostarczenie społeczeństwu rzetelnej wiedzy na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób z autyzmem, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.


Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby.

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, przypadającego od 1 do 7 grudnia, Stowarzyszenie „Wspólny Świat” 5 grudnia 2023 r. zorganizowało spotkanie pn. „Porozmawiajmy o autyzmie”

Spotkanie odbyło się na terenie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Uczestnicy spotkania - dyrektorzy placówek oświatowych oraz żłobków z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego - mogli zapoznać się z ofertą stowarzyszenia, organizacją pracy w prowadzonych przez nie placówkach, wymienić się doświadczeniami w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem oraz podyskutować o możliwościach współpracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto