Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

SOS Wioski Dziecięce zbiera pieniądze na wyprawki szkolne

KOS
archiwum
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zbiera pieniądze na zakup wyprawek oraz dodatkowe zajęcia szkolne dla swoich podopiecznych. To dzieci osierocone oraz pochodzące z rodzin, które nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki, a co za tym idzie - dobrego wykształcenia.

Stowarzyszenie działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Najbardziej znaną formą działalności stowarzyszenia są tzw. Wioski Dziecięce. To osiedla złożone z 12-14 domków jednorodzinnych, w których opuszczone i osierocone dzieci zamieszkują z nową rodziną SOS. W każdej wychowuje się 5-8 dzieci. Stowarzyszenie prowadzi 4 wioski, z czego dwie w Biłgoraju i Kraśniku. W Lublinie prowadzi Dom Młodzieży i świetlicę wsparcia dziennego "Jutrzenka" na Czubach. Uczęszcza do niej 72 dzieci. Podobne placówki działają również Bukowej, Gromadzie i w Woli Dereźniańskiej w gminie Biłgoraj. Tam z opieki korzysta 254 dzieci.

- Pieniądze zebrane podczas kampanii "Powrót do szkoły" przeznaczymy nie tylko na zakup artykułów szkolnych dla naszych podopiecznych ale również na zajęcia które umożliwiają wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój zdolności dzieci - mówi Anna Bielecka, dyrektor ds. rozwoju programów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. - Pozwalają odkrywać talenty dzieci i budują ich poczucie wartości. Prowadzimy m.in. zajęcia językowe, artystyczne i z technik efektywnego uczenia się. Rezultaty naszej pracy obserwujemy każdego dnia w wynikach nauki naszych wychowanków.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć podopiecznych stowarzyszenia mogą to zrobić wpłacając pieniądze na konto akcji "Powrót do szkoły": 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683.

***
**Zamojski informator miejski

przydatne telefony i adresy w jednym miejscu

Wakacyjny przewodnik po regionieZobacz serwis Z przymrużeniem okaZobacz Kronikę policyjną województwa Lubelskiego**

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto