Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Praca szuka człowieka, Straż Graniczna przyjmie do służby 100 funkcjonariuszy

Justyna Pietrzyk
Justyna Pietrzyk
fot. NOSG
Straż Graniczna planuje w tym roku przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy. Aplikować można nie tylko w Chełmie, ale też w placówkach Straży Granicznej w Białej Podlaskiej i Zamościu. W ostatnio prowadzonym naborze w 2019 roku, do służby zostało przyjętych 72 funkcjonariuszy.

Mimo, że praca jest wymagająca, a kandydaci muszą posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie to i tak nie brakuje chętnych do podjęcia wyzwania. Kandydat musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie, wyłącznie obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, korzystać z pełni praw publicznych, nie być karanym za żadne przestępstwo, a także mieć nie więcej niż 35 lat.

Rekrutacja dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to: złożenie kompletnej dokumentacji, wstępna rozmowa klasyfikacyjna, a także testy psychologiczne określające predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata oraz badania psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje testy pisemne z wiedzy ogólnej i ze znajomości języka obcego, test sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym ukończeniu tych etapów kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej, która ustali jego zdolności do służby.

Straż Graniczna przyjmuje dokumenty:
- od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca  w godz. 15.30-17.30 oraz w ostatnią sobotę miesiąca (po wcześniejszym umówieniu terminu) o godz. 9.00 - w komendzie Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie ul. Trubakowska 2;
- wtorek w godz. 9.00 – 13.30 w Placówce SG w Białej Podlaskiej ul. Dokudowska 19;
- czwartek w godz. 9.00 – 13.30 w Grupie Zamiejscowej w Zamościu ul. Wyszyńskiego 2 (budynek Policji).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto