Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad milion złotych na powstanie Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych

Redakcja
UM Biała Podlaska
Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu powstania Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych na kwotę 1,4 mln złotych.

Projekt przygotowany przez Wydział Rozwoju Miasta bialskiego magistratu otrzymał największą liczbę punktów i znalazł się na pierwszym miejscu na liście ocenionych wniosków o dofinansowanie zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. 29 maja w Lublinie prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu kwotą 1,4 mln złotych.

- Projekt zakłada rozwój zintegrowanych usług uzupełniających i wspierających rolę rodziny, również o charakterze profilaktycznym w formie specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze oraz działań profilaktycznych wspierających rodzinę w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Zrealizowane zostaną także działania polegające na upowszechnianiu działań asystentów rodziny i rodzin wspierających oraz na rozwoju i upowszechnianiu form rodzinnej pieczy zastępczej - wyjaśniają przedstawiciele bialskiego magistratu.

Dzięki wsparciu od miasta osoby borykające się z trudną sytuacją rodzinną mają otrzymać pomoc, która ma zapobiec ich marginalizacji w społeczeństwie. Potrzebujący zostaną również wyposażeni w specjalnie narzędzia, jakie sprawią, że będzie im łatwiej rozwiązywać zaistniałe problemy.

- Zaplanowane działania obejmują utworzenie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej punktu konsultacyjno-doradczego, w którym realizowane będzie specjalistyczne poradnictwo rodzinne dla rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC POLAND" z siedzibą w Lublinie, która wesprze MOPS w realizacji wybranych usług specjalistycznych - wyjaśnia Urząd Miasta w Białej Podlaskiej.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto