Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie bądź obojętny! Być może uratujesz komuś życie

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
- Apelujemy o to, żeby nie przechodzić obojętnie obok takich osób. To bardzo ważne – mówi Magdalena Suduł, pracownik MOPR w Lublinie.
- Apelujemy o to, żeby nie przechodzić obojętnie obok takich osób. To bardzo ważne – mówi Magdalena Suduł, pracownik MOPR w Lublinie. Pixabay
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie szacują, że na terenie tego miasta może przebywać nawet 300 osób bezdomnych. Wielu z nich szuka schronienia w ogródkach działkowych, na klatkach schodowych, dworcach czy w pustostanach. Trzeba im pomóc. W okresie jesienno-zimowym zagrożone jest ich zdrowie, a nawet życie.

- Apelujemy o to, żeby nie przechodzić obojętnie obok takich osób. To bardzo ważne – mówi Magdalena Suduł, pracownik MOPR w Lublinie.

Co można zrobić? W Lublinie należy zadzwonić do miejscowego MOPR (tel. 81 466 53 00) lub do Straży Miejskiej (986). Nie tylko tam można szukać pomocy. W stolicy naszego województwa znajduje się wiele placówek świadczącym tego typu wsparcie. To m.in. całoroczna noclegownia dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Młyńskiej 8.

Działa także ogrzewalnia dla bezdomnych kobiet przy ul. Bronowiskiej 3A oraz ogrzewalnie dla bezdomnych mężczyzn przy ulicach: Dolnej Panny Marii 32, Abramowickiej 2F oraz Garbarskiej 17.

- Ze statystyk wynika, że znacznie większą część osób bezdomnych stanowią mężczyźni, dlatego tak wygląda struktura naszych placówek – tłumaczy Magdalena Suduł. - Do tych miejsc bezdomni mogą się zwrócić i tam otrzymają całodobową pomoc.

Warto pamiętać, że w Lublinie działa także m.in. Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 2, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej (jest tam 30 miejsc) oraz Kuchnia Społeczna Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta (przy ul. Zielonej 3).

Osób bezdomnych nie brakuje także poza Lublinem. O to, żebyśmy nie byli wobec nich obojętni apelują ostatnio pracownicy magistratów w Biłgoraju i Zwierzyńcu. W obu przypadkach wsparcie oferują miejscowy Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Dodatkowo informujemy o działaniu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie - całodobowego numeru interwencyjnego 987, pod którym można uzyskać informacje o adresach placówek udzielających pomocy osobom bezdomnym” – czytamy na stronie internetowej biłgorajskiego UM.

- Na pewno informacje o tym jak można pomóc osobom bezdomnym udzielą także wszystkie jednostki Straży Miejskiej – dodaje Magdalena Suduł.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nie bądź obojętny! Być może uratujesz komuś życie - Zamość Nasze Miasto

Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto