Miszkolc: Jowita Sieńczyk i Jan Hołub na podium

SZUPTI
Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) oraz Jan Hołub (Avia Świdnik) reprezentowali Polskę na prestiżowych Zawodach Krajów Europy Środkowej, rozegranych na basenie w węgierskim Miszkolcu.

Bialczanka najwyżej sklasyfikowana została w wyścigu na 200 m stylem klasycznym, kończąc zmagania na drugiej pozycji (2.39,23 - 681 pkt.), a przed nią uplasowała się tylko Dorottya Janik z Węgier (2.35,11 - 737 pkt.). Sieńczyk była ponadto trzecia na dystansie 200 m zmiennym (3.50,95 - 712 pkt.), przegrywając z w Węgierkami Dalmą Sebestyén (4.54,72 - 764 pkt.) i Zsanett Kovács (4.57,90 - 740 pkt.).

Jan Hołub najwyższą pozycję indywidualnie zajął natomiast na 200 m stylem dowolnym, stając na najniższym stopniu podium (1.57,26 - 658 pkt.). Świdniczanin uległ tylko reprezentantowi Węgier Benjáminowi Grátzowi (1.52,75 - 740 pkt.) oraz Czechowi Janowi Micce (1.55,09 - 696 pkt.). Hołub był również piąty na 100 m dowolnym (53,26 - 683 pkt.),

Pływak Avii Świdnik wywalczył ponadto z kolegami z reprezentacji Polski pierwszą lokatę w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym (7.44,22) oraz drugą na 4x100 m stylem zmiennym (3.52,35).

Dodajmy, że Jowita Sieńczyk i Jan Hołub to wielokrotni złoci medaliści mistrzostw Polski juniorów, w swoich kategoriach wiekowych oraz wielkie nadzieje pływackie na Lubelszczyźnie

W Węgrzech wystartowała 18-osobowa reprezentacja Polski juniorów (8 kobiet i 10 mężczyzn). W punktacji drużynowej triumfowali Węgrzy (320 pkt.), przed reprezentacją Polski (150 pkt.) oraz Czech (137 pkt.).

Najlepiej punktowane wyniki zawodów osiągnęli: Nikoletta Kiss z Węgier, która dystans 800 m stylem dowolnym pokonała w czasie 8.45,80 (829 pkt.) oraz Jan Micka z Czech, zwycięzca 1500 m stylem dowolnym (15.49,16 - 782 pkt.).