MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński przyjechali do Lublina w ramach "Spotkań Wolnych Polaków". Czarnek nowym prezesem PiS? Zobacz zdjęcia

W sobotę (24 lutego) wieczorem w Lublinie odbyło się spotkanie z politykami PiS, m.in z Przemysławem Czarnkiem, Mariuszem Kamińskim, Maciejem Wąsikiem oraz kandydującym na prezydenta miasta Robertem Derewendą. Wydarzenie odbyło się w ramach "Spotkań Wolnych Polaków".
W sobotę (24 lutego) wieczorem w Lublinie odbyło się spotkanie z politykami PiS, m.in z Przemysławem Czarnkiem, Mariuszem Kamińskim, Maciejem Wąsikiem oraz kandydującym na prezydenta miasta Robertem Derewendą. Wydarzenie odbyło się w ramach "Spotkań Wolnych Polaków". Małgorzata Genca
W sobotę (24 lutego) wieczorem w Lublinie odbyło się spotkanie z politykami PiS, m.in z Przemysławem Czarnkiem, Mariuszem Kamińskim, Maciejem Wąsikiem oraz kandydującym na prezydenta miasta Robertem Derewendą. Wydarzenie odbyło się w ramach "Spotkań Wolnych Polaków".

To kolejna wizyta polityków Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie w ramach serii "Spotkań Wolnych Polaków". W styczniu na Placu Teatralnym pojawił się Jarosław Kaczyński, który wziął udział w odsłonięciu pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie z politykami PiS odbyło się w sobotę w Sali Kinowej CSK, przy Placu Teatralnym. Zainteresowanie sympatyków prawicowej partii było tak duże, że nie wszyscy zmieścili się w sali. Głównymi gośćmi wydarzenia byli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, byli szefowie MSWiA. Przypomnijmy, że 20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał ich prawomocnie na dwa lata pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień w związku z tzw. aferą gruntową. W styczniu zostali osadzeni w zakładach karnych. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o ich ułaskawieniu.

Oprócz Kamińskiego i Wąsika pojawili się prawicowi politycy związani z województwem lubelskim, m.in. były minister edukacji Przemysław Czarnek, poseł Jan Kanthak oraz dyrektor lubelskiego oddziału IPN Robert Derewenda, który jest kandydatem na prezydenta Lublina z ramienia PiS. Mógł on liczyć na głośne poparcie, gdyż zebrani wielokrotnie skandowali jego nazwisko.

Czarnek przestrzega rządzących przed wykorzystywaniem wojska do walki z rolnikami

– Decyzja o wpisaniu przejść granicznych na listę infrastruktury krytycznej jest decyzją przeciwko polskim rolnikom – mówił były minister edukacji podczas sobotniego spotkania. P

Było to nawiązanie do wypowiedzi Donalda Tuska, który zapowiedział w czwartek, że w celu zapewniania 100 proc. gwarancji, że pomoc wojskowa i humanitarna będą docierały bez opóźnień na Ukrainę, na listę obiektów infrastruktury krytycznej zostaną wpisane przejścia graniczne z Ukrainą oraz wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. Przemysław Czarnek nazwał tę decyzję absurdalną.

– To jest decyzja przeciwko polskim rolnikom, przeciwko polskiemu rolnictwu, przeciwko polskiemu społeczeństwu – stwierdził w sobotę w Lublinie.

Dodał, że wojsko jest od tego, żeby bronić granic Polski. Odniósł się również do słów szefa ukraińskiego rządu Denysa Szmyhala, który zapowiedział, że sprawa odblokowania granicy powinna zostać rozwiązana do 28 marca, w przeciwnym razie Ukraina może zastosować środki odwetowe na przejściach granicznych.

– Panie Szmyhal, może w ramach działań odwetowych odda nam pan miliardy złotych, które wydajemy na utrzymanie w polskich szkołach ukraińskich dzieci. Może w ramach działań odwetowych odda nam pan miliardy złotych, które przekazujemy na pomoc militarną na Ukrainę – mówił Czarnek.

Zmiana na fotelu prezesa PiS?

Czarnek został zapytany przez jedną z uczestniczek spotkania, czy ma szanse na objęcie przywództwa na całej stronie prawicowej.

– Nie. Mamy przywództwo na stronie prawicowej i ono powinno dalej funkcjonować. Trzeba utrzymać jedność, być gotowym i 7 kwietnia (w dniu wyborów samorządowych) pokazać wielka siłę. To jest prawdziwe przywództwo na prawicy – odparł poseł PiS.

Politycy rozmawiali z wyborcami o obecnej sytuacji politycznej. Zachęcali także do udziału w wyborach, zarówno samorządowych w kwietniu, jak i letnich do Europarlamentu.

PAP/gab/par

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto