Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łuków wspiera najzdolniejszych

Anita Kozłowska
Urząd Gminy Łuków
Stypendia za osiągnięcia artystyczne i sportowe trafiły w ręce młodych artystów i sportowców z Łukowa.

Władze Łukowa postanowiły wesprzeć szczególnie zdolnych uczniów zamieszkałych na terenie gminy Łuków. Pierwsze stypendia właśnie trafiły do młodych sportowców i artystów.

Stypendium za wyniki artystyczne otrzymała Katarzyna Witek ze Świdrów. Kasia uczy się gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku Białej. Wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca w ogólnopolskich konkursach instrumentów dętych.

Z kolei laureatami stypendiów sportowych zostali Anna Maksim z Dąbia oraz Michał Goławski z Gołaszyna. Oboje osiągają sukcesy nie tylko w zawodach ogólnopolskich, ale także europejskich i światowych. Anna Maksim jest tegoroczną maturzystką Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Jej specjalnością jest kick-boxing i koreańska sztuka walki tang soo do, a największymi osiągnięciami - I i III miejsce w Europie w kategorii juniorów w kick-boxingu oraz podwójne mistrzostwo świata w tang soo do. Ponadto wielokrotnie zajmowała miejsca na podium Mistrzostw Polski.

Najmłodszy z trójki stypendystów jest Michał Goławski. Od 1 września będzie uczniem III klasy Gimnazjum Nr 3 w Łukowie. Mimo młodego wieku jest już podwójnym mistrzem Polski w tang soo do i zdobywcą III miejsca w mistrzostwach Polski w kick-boxingu. Brał także udział w mistrzostwach Europy w kick-boxingu.

Kazimiera Goławska, wójt gminy Łuków mówi: - Przyjmujemy wnioski o przyznanie stypendiów dla kolejnych, szczególnie uzdolnionych młodych ludzi. Będziemy je przyznawać dwa razy do roku, po każdym zakończonym semestrze.

Termin nadsyłania wniosków upływa 31 sierpnia. Wymagane dokumenty należy składać w Gminnym Zespole Oświatowym, a niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.lukow.ug.gov.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto