Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leśna Podlaska: Najlepsi uczniowie z ZSCKR pojechali na staż zawodowy na Węgry. Zobaczcie zdjęcia!

Redakcja
ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
Piętnastoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej wróciła właśnie z 2-tygodniowego stażu zawodowego pt. „Rozwiązania innowacyjne warunkiem prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa” na Węgrzech. Aktualnie poza krajem przebywa kolejnych piętnastu uczniów.

Uczniowie odbywają staż w specjalistycznych gospodarstwach rolnych współpracujących ze Szkołą Rolniczą Bethlen Gabor na Węgrzech.

- Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu przygotowania językowego, wsparcia psychologiczno – pedagogicznego oraz przygotowania kulturowego i organizacyjnego. Ich celem było doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kształcenie umiejętności nawiązywania kontaktów i porozumiewania się w języku angielskim oraz poznanie Węgier - wyjaśnia Marta Rudowska z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej.

W trakcie swojego pobytu zagranicą uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w gospodarstwach węgierskich, zasadami prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz technologią produkcji rolniczej. Mają możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w zakresie mechanizacji rolnictwa, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, a także doskonalenia umiejętności zawodowych i nabycia nowych związanych z produkcją zwierzęcą i roślinną.

- Ponadto w programie stażu znalazły się punkty dotyczące kultury, tradycji i zwyczajów węgierskich, m.in. zwiedzanie stolicy kraju Budapesztu z jej najważniejszymi zabytkami, miasteczka Gyula oraz Muzeum Etnograficznego w Enrod - opowiada Marta Rudowska i dodaje, że taki wyjazd to nie tylko nauka ale też wspólne spędzanie chwil i integracja. - W czasie wolnym młodzież relaksuje się w kompleksie basenów termalnych Liget, uczestniczy w rozgrywkach sportowych z uczniami węgierskimi, a także spotkaniach integracyjnych, które dają możliwość doskonalenia umiejętności językowych i adaptacyjnych w nowym środowisku zawodowym i kulturowym.

Jest to już ostatnia z czterech 15 – osobowych grup młodzieży uczestniczących w wyjeździe na staż zawodowy na Węgry, w ramach projektu, w którym uczestniczy łącznie 60 uczniów oraz 8 opiekunów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Staż zawodowy organizowany jest w ramach projektu „Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1: Mobilność Edukacyjna”.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto