Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej z nowym komendantem

Aleksandra Kaźmierczak
KMP Biała Podlaska
Bialska policja powitała w piątek (17 stycznia) nowego komendanta. Miejsce mł. insp. Grzegorza Pietrusika zajął insp. Wojciech Czapla. W uroczystości uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z policją.

W piątek (17 stycznia) o godz. 12 odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorza Pietrusika. Jego obowiązki powierzone zostały insp. Wojciechowi Czapli.

Mianowany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla w policji służy od 1991 roku. Stanowiska kierownicze zajmował od 1997 roku, a w minionych latach był komendantem w Kraśniku i Puławach. Tuż przed zostaniem komendantem w Białej Podlaskiej pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Żegnający się z mundurem mł. insp. Grzegorz Pietrusik służbę policyjną rozpoczął w 1994 roku w Warszawie. Po czterech latach przeniósł się do garnizonu bialskiego, gdzie pracował w Kodniu, Terespolu i Białej Podlaskiej. Przez wiele lat pełnił funkcje kierownicze oraz naczelne, a stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej objął w 2017 roku. Otrzymał także Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Swoją służbę w policji pełnił przez 25 lat.

Na uroczystość przybyło wielu przedstawicieli policji, władz rządowych, służb współpracujących z policją, a także emeryci i renciści policyjni oraz przedstawiciele kościoła. Wśród nich znaleźli się m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, prezydent miasta Michał Litwiniuk, poseł Riad Haidar, Konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej Wasyl Kurlowicz i starosta Mariusz Filipiuk.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto