Do pierwszego zdarzenia doszło już z samego rana, około godz. 8:30 na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, prawdopodobnie w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył zatrzymującego przed nim forda. Za kierownicą mercedesa siedział 31-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia ford, którym kierował 65-latek z gm. Leśna Podlaska uderzył w jadący przed nim samochód marki Kia. W wyniku wypadku, obrażeń ciała doznał 57-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, podróżujący Kia. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi - relacjonuje Barbara Salczynska-Pyrchla, rzeczniczka bialskiej policji.
DO południa trzeba było czekać na drugi wypadek. Około godziny 15.30 w miejscowości Strzakły 19-latka kierująca renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu drogą główną roverowi.
- Za kierownicą drugiego auta siedział mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. 35-latek chcąc uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr skrętu, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. Po tym jego auto dachowało. W wyniku tego do szpitala przewiezione zostały dwie osoby. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie - mówi rzeczniczka i dodaje. - Apelujemy o rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.

Aktywiści znaleźli sposób na pozbycie się samochodów w miastach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?