MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Drelów: w kanale Wieprz-Krzna znów płynie woda

Redakcja
Urząd Gminy Drelów
Dzięki porozumieniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” z gminą Drelów, kanałem Wieprz-Krzna znów popłynęła woda.

W czwartek (23 kwietnia) Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” na wniosek i w porozumieniu z gminą Drelów zaczęło napełnianie wodą „Nawodnika Szósteckiego”, czyli kanału Wieprz-Krzna. Spiętrzane są wody od tamy w Augustówce, rowach melioracyjnych na terenie gruntów użytkowanych rolniczo w Przechodzisku, Łózkach, Wólce Łózeckiej, Szóstce Worsach oraz Drelów-Augustówka.

Wójt gminy Drelów, Piotr Kazimierski, zdecydował o podjęciu takich działań by zapobiec negatywnym skutkom, jakie wywołuje susza, która może być bardzo dotkliwa.

Przez gminę zlecone zostały prace w celu udrożnienia głównych cieków wodnych, jednak przez rozległy obszar i wieloletnie zaniedbania dotyczące utrzymania rowów melioracyjnych we właściwym stanie, może dochodzić do niedrożności. Takie zatory mogą utrudnić dotarcie wody i nawodnienie wielu gruntów.

Aby woda przepływająca kanałem mogła dotrzeć do jak największej ilości gruntów, wójt gminy zaapelował do mieszkańców posiadających cieki wodne o zgłaszanie niedrożności i zatorów. Aby je usunąć, zostaną wykonane prace naprawcze.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto