AZS-AWF Biała Podlaska świętował 50-lecie. Białorusini tryumfowali w turnieju

Ewa Pajuro
AZS-AWF Biała Podlaska
Ekipa mistrza Białorusi Mieszkow Brześć okazała się najlepsza podczas międzynarodowego turnieju piłki ręcznej mężczyzn z okazji 50-lecia klubu sportowego AZS-AWF Biała Podlaska. Białorusini wygrali wszystkie swoje trzy mecze, pokonując kolejno: AZS-AWF Biała Podlaska 40:33, SPR Stal Mielec 37:32 i Azoty Puławy 38:26.

W ostatnim meczu dwudniowej jubileuszowej imprezy spotkały się ekipy Mieszkowa i Azotów, czyli dwa najsilniejsze zespoły turnieju. Już przed jego rozpoczęciem wiadomo było, że pojedenek ten można nazwać finałem, gdyż obie drużyny miały na koncie po cztery oczka.

W pierwszej połowie puławianie nie przestraszyli się utytułowanego przeciwnika, dzięki czemu do przerwy prowadzili 15:13. Po zmianie stron zarysowała się jednak zdecydowana przewaga ekipy z Białorusi, która z minuty na minutę rozkręcała się, a na efekty lepszej gry nie trzeba było długo czekać. Ostatecznie zespół z Brześcia wygrał 38:26 i został triumfatorem całej imprezy. Druga lokata przypadła Azotom, które oprócz porażki z Mieszkowem wygrały ze Stalą Mielec 29:23 i bialskim AZS-AWF 37:32. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze, którzy pokonali mielczan 32:26.

Należy zaznaczyć, że w Białej Podlaskiej puławianie wystąpili bez pięciu podstawowych zawodników. Znakomitą formę strzelecką utrzymuje Łukasz Rogulski, który w trzech meczach zdobył łącznie 24 gole. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Białorusin Aliaksandr Bachko, który oficjalnie dołączył do Azotów na początku stycznia.
W turnieju przyznano także wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem został Aleksandr Bachko (Azoty), najlepszym strzelcem był Marcin Stefaniec (AZS-AWF, 29 bramek), najlepszym bramkarzem Ivan Pesic (Mieszkow), a najlepszym zawodnikiem miejscowego AZS-AWF wybrano Łukasza Kandorę.