Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Andrzej Duda w Białej Podlaskiej. „Te wybory przesądzą, jaka będzie nasza Ojczyzna”. Zobacz zdjęcia

Redakcja
Obecny prezydent RP, walczący w wyborach o reelekcję odwiedził w środę (8 lipca) Białą Podlaskę. Mówił m.in. o bezpieczeństwie kraju, potrzebie silnych sojuszy i inwestycji. Na spotkaniu pojawili się również przeciwnicy obecnego prezydenta.

- Te wybory przesądzą, jak będzie wyglądała nasza Ojczyzna w przyszłości - oznajmił ubiegający się o reelekcję obecny prezydent RP, Andrzej Duda podczas wizyty w Białej Podlaskiej. - Czy będzie się rozwijała, nadal rosła w siłę, czy jej bezpieczeństwo będzie budowane w taki sposób, jak do tej pory.

W trakcie swojego przemówienia prezydent wspomniał o obecności sojuszniczych wojsk amerykańskich na terenie Polski co sprawia, że państwo jest znacznie bezpieczniejsze pod względem militarnym, co sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

Ze strony prezydenta nie zabrakło również podziękowań za wsparcie ważnej polityki dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Wspomniał również o chęci przywrócenia zlikwidowanych w przeszłości instytucji publicznych i wyposażania dotychczasowych w nowy sprzęt.

- Chcemy, żeby Polska wracała, dlatego moją wielką ambicją na przyszłość jest rozwój. Właśnie dlatego rozbudowujemy gazoport w Świnoujściu i planujemy postawić gazoport w rozbudowywanym porcie w Gdańsku, a także rozbudowywać porty

- mówił Andrzej Duda podkreślając, że miałoby to na celu rozwinięcie nie tylko marynarki, ale i gospodarki kraju.

Podczas wizyty w Białej Podlaskiej i swojego przemówienia, obecny prezydent wspomniał również o polityce ukierunkowanej na rodzinę, a także programach jakie powstały za jego rządów, które mają na celu pomoc w wychowaniu dzieci.

- Według Konstytucji rodzina jest pod szczególną ochroną państwa - mówił. - Dzisiaj tak jest, dzięki programom prorodzinnym, programom dla seniorów, a także temu, że wyciągnęliśmy rękę do młodych, że obniżyliśmy podatek dla najmniejszych firm, które chcą się rozwijać - oznajmił prezydent dodając, że chce kontynuować tę politykę i by poziom życia podniósł się do rangi poziomu życia w zachodniej części Europy.

Przemawiając do bialczan, Andrzej Duda zapowiedział, że przez rozwój inwestycji chce wyjść z kryzysu, jaki został spowodowany przez panującą obecnie pandemię koronawirusa. Według jego słów dzięki temu Polska powinna w 2021 roku wrócić na poziom rozwoju sprzed pandemii. Prezydent mówił również, że pomimo zamknięcia gospodarki, przedsiębiorcy są wspierani każdego dnia, aby uratować miejsca pracy i móc rozwijać się po wyjściu z kryzysu.

- Potrzebujemy mądrych inwestycji, prospołecznych i progospodarczych działań. Mamy dobre i silne sojusze i miejsce w Unii Europejskiej. Dzięki bezpieczeństwu jakie mamy, amerykańskie firmy deklarują ogromne inwestycje w Polsce i proponują nowoczesne miejsca pracy.

Przemawiając do mieszkańców Białej Podlaskiej, prezydent stwierdził, że właśnie takiego rozwoju chce w Polsce - aby inwestorzy mogli oferować w kraju nowoczesne miejsca pracy, technologie. Andrzej Duda zobowiązał się również do realizacji aktywnej polityki gospodarczej, za pomocą promocji polskich przedsiębiorców i produktów na świecie, a także wspierając polskie firmy w zagranicznych ekspansjach i działania proinwestycyjne.

Jedną z przedstawionych przez prezydenta inwestycji jest również wybudowanie w Polsce portu lotniczego, do którego można będzie dolecieć z każdego miejsca na świecie. Dodał też, że wokół takiego lotniska powstałyby centra logistyczne i planowane jest także zbudowanie sieci komunikacyjnej. W jej skład miałoby wejść ponad 1600 km nowych linii kolejowych, a także nowe drogi.

- Oprócz tych wielkich inwestycji są także małe, lokalne inwestycje w gminach, aby cała Polska była jednakowo rozwinięta. Tu w Białej Podlaskiej także jest Polska i ona wszędzie ma być jednakowa, właśnie po to chcę, by powstał fundusz lokalny, aby nawet małe miejscowości miały wystarczające środki na wkład własny.

Andrzej Duda zapowiedział, że jego celem jest również to, by szerokopasmowy internet światłowodowy jeszcze w tym roku dotarł do każdej polskiej szkoły, a także, by taki internet w ciągu najbliższych pięciu lat pojawił się w każdym polskim domu. Dodał także, że praca zdalna, która sprawdziła się podczas wprowadzenia pandemii koronawirusa powinna zostać wpisana do Kodeksu Pracy, gdyż to rozwiązanie mogłoby umożliwić wygodniejszą pracę m.in osobom kontuzjowanym i ciężarnym kobietom.

Nie wszyscy z uczestników przybyli jednak po to, by okazać wdzięczność Andrzejowi Dudzie. Na spotkaniu pojawili się również zwolennicy Rafała Trzaskowskiego oraz przedstawiciele społeczności LGBTQ+. Stali z boku, trzymając swoje transparenty i plakat z Andrzejem Dudą odnoszący się do niedawnych wydarzeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto