Copa del Sol 2013: Widzew - Molde FK 3:1

D. Kuczmera (opr.wm)
Na Copa del Sol 2013 Widzew występuje w grupie Niebieskiej.
Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii piłkarze Widzewa wygrali w pierwszym meczu na turnieju Copa del Sol w La Manga z norweskim Molde FK 3:1.

Prowadzenie dla Molde FK w 54 minucie po wolnym uzyskał Etzzas Hussain. Wyrównał Mariusz Stępiński w 58 minucie. Drugiego gola z dystansu w 61 zdobył Krystian Nowak, a wynik pięknym lobem w 89 minucie ustalił Marcin Kaczmarek.

Widzewiacy mogli wygrać wyżej, ale w pierwszej połowie w poprzeczkę uderzył Thomas Phibel, a do pustej bramki nie trafił Mehdi Ben Dhiffalah.

W pierwszym meczu turnieju Copa del Sol drużyna Tromsoe zremisowała z Vaslui 2:2. W niedzielę o godz. 16 widzewiacy grają z FC Kopenhaga, a w następną środę także o 16 właśnie z Tromsoe. Finał 2 lutego.

Widzew: Dragojević, Broź, Phibel, Abbes, Bartkowski (65, Płotka), Rybicki (46, Bruno), Bartoszewicz (60, Batrović, 78, Gavrić), Dudek, Nowak, Pawłowski (46, Kaczmarek), Ben Dhiffalah (46, Stępiński). Trener: Radosław Mroczkowski.