Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym odkażaniem alkoholu etylowego i wprowadzaniem go do obrotu jako pełnowartościowy produkt. Zatrzymano 44-letniego mężczyznę, który kierował "biznesem" i jego pięcioro współpracowników w wieku 24-51 lat.

W minionym tygodniu funkcjonariusze CBŚ wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej przeszukali osiem posesji na terenie Białej Podlaskiej. Na jednej z nich znaleźli działającą linię technologiczną służącą do przerabiania alkoholu etylowego na pełnowartościowy produkt. Były to urządzenia do odkażania rozcieńczalnika - pompy, filtry i odczynniki chemiczne, a także wiele plastikowych butelek, nakrętek i pojemników.

Z kolei na innej posesji znaleźli zakopane w ziemi zbiorniki o pojemności około tysiąca litrów do przechowywania i odkażania spirytusu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 1,5 tysiąca litrów spirytusu. - Policjanci zatrzymali 44-letniego Włodzimierza W., który kierował nielegalnym procederem oraz pięć osób w wieku 24-51 lat, w tym jedną kobietę - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Śledczy ustalili również, że osoby zamieszane w produkcję sprzedawały odkażony alkohol etylowy jako pełnowartościowy produkt. - Grupa przestępcza wprowadziła do obrotu blisko 60 tysięcy litrów odkażonego alkoholu etylowego - dodaje Smarzak. - Szacunkowa wartość uszczupleń karno-skarbowych to około 2,8 mln złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty karno-skarbowe oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 44-latek dodatkowo odpowie za kierowanie tą grupą. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych mienie o łącznej wartości 170 tys. zł.

44-latkowi grozi do 10 lat więzienia, pozostałym zatrzymanym - do pięciu lat

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!